Przepis na naturalny antyprespirant

Przepis na naturalny antyprespirant

Dlaczego warto stosować mgiełkę magnezową? Przede wszystkim dlatego, że większość z nas ma niedobory magnezu w organizmie, a możemy go uzupełniać przez skórę. Magnez przywraca równowagę i oczyszcza organizm. Działa też odprężająco – dlatego też regularne stosowanie może przyczynić się do zmniejszenia skurczów mięśni. Ja osobiście zauważyłam, że kark coraz bardziej mam rozluźniony. Magnez również działa antyseptycznie, antybakteryjnie – jest więc doskonałym dezodorantem. Uprzedzam jednak – jego stosowanie nie sprawi, że nie będziesz się pocić – tak robią drogeryjne antyprespiranty, które zatykają Ci pory – zniwelujesz po prostu nieprzyjemny zapach potu, ponieważ mikroorganizmy i bakterie nie będą miały racji bytu! 

mgiełka magnezowa

Składniki:

  • 2 części wody destylowanej lub hydrolatu (np. 100ml)
  • 1 część chlorku magnezu sześciowodnego (np. 50ml)

Hydrolat podgrzej w garnuszku. Ma być ciepły, ale nie gorący. Do słoiczka, butelki szklanej ciemnej wsyp magnez i do niego dolej hydrolat. Zamieszaj lub miksuj przy użyciu spieniacza do mleka. Mgiełka jest gotowa!

Osobiście do swojej mgiełki czasem dodaję kilka kropel olejku eterycznego na butelkę 100 ml, tak by dodatkowo pachnieć. Wiosną i latem wybieram olejek lawendowy – by komary przestały mnie lubić, a jesienią olejek pomarańczowy, albo z trawy cytrynowej, które poprawiają nastrój. Można poeksperymentować!

Jeżeli nie posiadasz szklanej butelki to mgiełkę wykonaj w szklanym słoiczku, a po ostygnięciu przelej do butelki plastikowej.

Gdy przywykniesz do dawek magnezowych możesz przejść na stężenie 1 część hydrolatu do 1 części magnezu. Na początek jednak sugeruję 2:1 jak w przepisie, ponieważ nasz organizm musi się przywyczaić do większych dawek. 

Nie polecam psikania miejsc podrażnionych, skaleczeń, czy świeżo wydepilowanych miejsc, gdyż miejsca te zaczną Was mocno szczypać. 

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przesłanie na swój adres e-mail linka do pobrania tapety oraz chcesz zapisać się do newslettera i otrzymywać na swój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach i nowych wpisach w Życiu w lesie.

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu obsługi Twojego zapytania, a ich administratorem będzie Marika Wojtuń Thema Studio, Stawnica 37, 77-400 Złotów. NIP 7773165468. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności